O mně

MUDr. Margarita Bergerová

Jmenuji se Margarita, jsem psychoterapeutka a lékařka. 

Věřím, že přirozenou podstatou člověka není chronický pocit selhání a neutichající vnitřní kritik, ale stav laskavého sebepřijetí a zdravé sebelásky.

Ve své praxi podporuji lidi, kteří chtějí být v harmonii s tím, kým skutečně jsou, ale cítí se zahlceni pochybami, smutkem, úzkostí a obavami. Pomáhám jim přiblížit se k jejich autentickému já a naplňujícímu životu.

Během studia medicíny jsem sama poprvé vyhledala psychoterapeuta a i díky vlastní zkušenosti klienta během psychoterapeutického výcviku vím, že když Vám jiný člověk doopravdy naslouchá bez odsuzování, může to být tím nejhojivějším zážitkem, vedoucím ke spoustě vnitřních změn.

Kromě terapie také píšu, jsem filmovým fanouškem, jsem introvert, pokojový hudebník a psí kámoška. Moje práce mě velmi baví a nikdy nepřestanu obdivovat svoje klienty!

Můj přístup

Do terapie vstupuji autenticky s celým svým já a s celým srdcem. Používám primárně Gestalt modalitu psychoterapie, ale čerpám i z jiných psychoterapeutických škol, kdy je pro mě důležité pro každého klienta vytvořit individuální přístup.

Základní důraz je kladen na náš vztah – na vytvoření bezpečného terapeutického prostředí, ve kterém můžete být takový/á, jaký/á skutečně jste, a na komplexní pohled, ve kterém je propojení mysli, těla a duše klíčovým pro vlastní sebepoznání a porozumění člověku jako celku.

Elementy, se kterými pracuji:

  • Gestalt psychoterapie
  • Mindfulness
  • Kognitivně-behaviorální techniky

Jak pracuji

U mě v pracovně můžete být takoví, jací jste: naštavní, se zlomeným srdcem, zmatení, nadšení, truchlící, úzkostní, osamnělí, depresivní, nejistí, nadějní… Pro mě je hlavním úkolem při tom pro Vás vytvořit bezpečný a pohodlný prostor, ve kterém se nebudete cítit souzeni nebo hodnoceni.

Naše společná práce bude stát na empatii a důvěře. Budu se Vás hodně ptát, občas budeme naopak společně mlčet. Budeme se smát a možná i plakat, občas se budeme spolu cítít nepříjemně a budeme to překonávat. Budu Vás jemně pobízet k vykročení z komfortní zóny, ale pouze pokud budete připraveni. Skrze toto všechno Vás potkám přesně tam, kde jste a podpořím Vás po cestě tam, kam se budete chtít vydat.

Informace o průběhu terapií a ty, které mi poskytnete, jsou přísně důvěrné a nebudou nikomu poskytnuty. Jedinou výjimkou jsou konzultace se supervizorem za cílem zlepšení naší práce.

Vzdělání

MUDr.  Všeobecné lékařství, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Členka Psychoterapeutické sekce Psychiatrické společnosti, České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně

Výcviky a praxe

Gestalt psychoterapie – absolvuji 5letý výcvik v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterepii DIALOG, akreditovaném pro práci ve zdravotnictví, pod vedením MUDr. Heleny Fišerové, PhDr. Antona Poláka a MUDr. Juraje Rektora.

Somnolog a psychiatr v Národním ústavu duševního zdraví,  Klecany, 2018 – 2019

Psychiatr v Psychiatrické nemocnici Bohnice, Praha, 2020 – nyní